Otizmde Eğitsel Terapiler

Otizmin tedavisinde ”Özel Eğitim” önemli rol oynar. Aile  biyomedikal  tedaviler kullanmayı tercih ediyor olsa da konusuna hakim iyi bir  eğitimci tarafından yoğun bireysel özel eğitim ve grup eğitimleri de şarttır.
Mümkün olduğunca erken uygulanan yoğun davranışsal müdahaleler çocuğumuzun yaşıtlarını yakalama şansını artırır.

Her otizmli çocuğun davranış sorunları ,özellikleri ve öncelikleri farklıdır. Ayrıca değişik eğitsel terapilere her çocuğun yanıtı farklı olmaktadır. Bu nedenle hangi çocuğa ne tip bir program uygulanacağının belirlenmesi amacıyla aile ve deneyimli eğitmenlerce  ayrıntılı değerlendirmeler yapılması gerekir.
Otistik bozukluğu olan çocuklara nasıl yardım edilebilir?

Otistik bozukluğu olan çocukların çoğunda ilerleme sağlamak için tedavilerin bir kombinasyonu gerekir. Her bir  terapi bütün çocuklar  için etkilidir diye bir kural yoktur. Otizmli çocuklar eğitim terapisi, konuşma / dil terapisi, motor becerileri geliştirme, oyun ve çocuğun bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak yaşıtları ile sosyalleşme gibi bir dizi terapiden ve teknolojik araç gereçlerden ( IPad vb)yararlanabilir.

Erken ,yoğun ve yapılandırılmış eğitim, interaktif oyun/ iletişim, öğrenme ve yeni beceriler kazandırmaya ve öğrenmeye çok yardımcı olabilir.

Daha fazlası:

Takip Ediniz
E Maille Takip Et56
https://www.facebook.com/Ekemis/0
https://www.facebook.com/Ekemis/
https://aboutme.google.com/u/3/?referer=gplus20
http://ekemis.com/otizmde-egitsel-terapiler/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial