Ana sayfa Ekemişce Mana Ruhsal Şifa

Üstatlığa Giden Yol

GÖZ VE DÜNYAÜstatlığa giden yol, yaşadığımız zamanlarda zordur; 3 boyutlu dünya insanının, rahatını bırakması anlamını taşır ki bu herkesin göze alabileceği bir yol değildir.

Çoğunlukla aile üyelerimizin ve arkadaşlarımızın eleştirilerine ve alaylarına maruz kalmak,çok değer verdiğimiz ilişkilerimizi ve/veya işimizi/kariyerimizi kaybetmek ile başa çıkmamız anlamını taşır.

Hayatımız boyunca, belki de DNA larımızda kayıtlı yaşamlar boyunca kabul ettiğiniz tüm  bağlılıklar, kontratlar ve daha birçok koşulla yüzleşmek, artık ruhsal yanımıza hizmet etmeyenlerle  (“ölüme kadar” ve “ebediyen” kabul ettikleriniz de dahil olmak üzere) vedalaşmayı gerektirir.

O  Guru senin, bu şifacı benim gezinmek ve  takıntılı bir biçimde aramak yerine sorularımızın yanıtlarını kendi içimizde aramalıyız. İçimizdekinin cevaplarını dışarıda aramak bizi güçsüzleştirmekten başka bir şeye hizmet etmez…

İnsanın 3 boyutlu doğası  “Önemli biri olma” isteği ile doldurur içimizi.  Oysa alçak gönüllü olmayı geliştirip birlikte hiç olmayı denemek, iyi veya kötü kabul ettiğimiz tüm yanlarımızla barışmak ve kendimizi olduğumuz gibi kabul etmeyi başarmaktır ruhumuza hizmet eden.. Utanç ve suçlama gibi yargılarla aramızdaki köprüleri atmak, tüm çıplaklığımızla kalmayı başarmak istediğimiz yola götürür bizi…

Bulduğumuz psişiklere, kanallara, medyumlara koşmak veya okuduğumuz her şeye inanmak yerine kendi sezgimizi dinlemeyi öğrenmeliyiz..

Yaşamayı istediğimiz kadar aydınlanmayı ve üstatlığı da istemeliyiz.Önümüzdeki zamanlarda tek tapınak sevgide kalmak…

Bu yalnız ve zorlu yolu yürüme taahhüdünü yapmayı başarırsak? İlahi olan ile bağlantımız açılır, sır perdesi aralanır. Yüksek Benliğimiz vasıtası ile her şey olan Bir’e gerçek ve sabit bir bağlantı elde ederiz.  Yaşamda fiilen ne “yapmış olduğumuza” bakmaksızın yüreğimizde yükselmenin derin bilişini elde ederiz.

Öğretmen, şifacı, kahin olmak isteyenler için bu yol daha da zordur muhakkak. Gerçeklerden bahsedenlere hep gülmüşlerdir. Onlar, yolda zulüm, hakaret, alay ve  zorbalıklarla karşılaşırlar. Bu yol, korku yerine sevgiyi seçemeyenlerin yolu değildir…

SVK

 

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz

error: Content is protected !!