Ana sayfa İz Bırakanlar Otizm

Bu Ne Şiddet, Bu Celal !

şiddet 3Bize Neler Oluyor?

15 ağustos tarihinde medyada “Şizofreni hastasına cop, bibergazı ve ölüm “ başlıklı bir haber okudum ve kanım dondu. Öncelikle medyada yer bulan  haberden kısa bir alıntı ile başlamak istiyorum ki üzerinde kafa yorma şansımız olsun.

“ Akıl hastanesinde tedaviyi reddeden Çelebi’yi hastaneye götürmek için ailesinin talebiyle eve gelen polisler, kendilerine direnen şizofreni hastası Çelebi’ye cop ve biber gazıyla müdahale etti.

Başına çok sayıda cop darbesi alan Çelebi olay yerinde hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, savcılığa verdikleri ifadelerinde, polislerin Çelebi’nin başına “cop yamulup düzelecek kadar şiddetli bir darbeyle” vurduğunu belirtirken, Çelebi’nin yakınları olaya karışan emniyet mensupları hakkında suç duyurusunda bulundu. “  (gazete vatan’dan alıntıdır. )

Doğru olduğu varsayımı ile paylaştığım habere bakarsak; yaşananların  tam bir vahşet ya da korku filmi tadında olduğu aşikar…

Olayın vehameti bir yana ülkemizde “şiddetin sıradanlaşmasından mı “ yoksa  “ zaten ruh hastasıymış ve direnmiş ne var bunda canım “  mantığından mı bilemiyorum, haber pek ilgi çekmedi.

Fakat otizmli bir genç annesi olarak  bu haber beni çok yaraladı ve vaktiyle benzer bir  sebepten yaşanan olayları hatırlattı…

serpilgül vural

Yazımın devamı => http://alternatifanne.com/bu-ne-siddet-bu-celal/

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz

error: Content is protected !!