Alzehimer Genel Sağlık Sağlık

İnme için zaten kullanımda olan ilaç Alzheimer’a umut olabilir…

alzehimer fareGüney Avustralya Üniversitesi’nden  Alzheimer için yeni umut:

Bazı Asya ülkelerinde inme için zaten kullanımda olan ilacın Alzheimer Hastalığının yıkıcı etkilerine karşı mücadelede umut verdiğini söylüyorlar. Bilim adamları, bir hayvan modeli kullanılarak, Edaravone ‘in Alzheimer Hastalığının ilerleyici bilişsel açıklarını hafifletmenin mümkün olup olmadığını araştırmaya başlamışlar.

Çin  Askeri Tıp Üniversitesi  uzmanları ile Güney Avustralya Üniversitesi’nden bilim adamlarının, Edaravone ilacı ve alzehimer ile ilgili çalışmaları PNAS’ta ( Ulusal Bilimler Akademisi ) yayınlandı.

Profesör Xin-Fu Zhou,

“ Edaravone sadece iskemik inme tedavisinde bazı Asya ülkelerinde şu anda kullanılmaktadır.Hastalığın bir fare modelinde incelenmesiyle, birden fazla mekanizmayla  Edaravone’ın Alzheimer Hastalığı patolojilerini hafiflettiği, öğrenme ve hafıza fonksiyonlarını iyileştirdiğini gördük. Araştırmaların devam etmesi gerekli” diyor..

Serpilgül Vural

Kaynak: http://www.sciencedaily.com/releases/2015/04/150407212948.htm?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+sciencedaily%2Fmind_brain%2Fpsychology+%28Psychology+News+–+ScienceDaily%29#519596

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz

error: Content is protected !!