Kitap Al Kitaplar

Kitap Al

 

Otizme Çözüm Var
Yazarlar; Prof. Dr Ahmet Aydın, Uz.Dr. Cem Kınacı

Otizme biyomedikal yaklaşımı sade bir dille anlatıyor.

SATIN AL

 


 

Mozart and the Whale
Mozart ve Balina  (Jerry Newport,Mary Newport,Johnnt Dodd)

Otizmli Bir Çiftin Aşk Hikayesi.

SATIN AL

 


 

 

Nutrigenomik İle İyi Hissedin
Dr. Amy Yasko

Dr. Amy Yasko, biyokimya, moleküler biyoloji ve biyoteknoloji konularında kapsamlı uzmanlığa sahiptir. Onun genetik araştırmasının karmaşıklıklarını herkes için anlaşılabilir bir şekilde parçalayabiliyor.

SATIN AL

 

 

 


 

Otizme farklı bir bakış
Barry M. Prizant, PhD tarafından

Bir çok terapist  davranışın gerçekleşmesinin altında yatan nedenlere odaklanmak yerine davranışa odaklanır. Bu kitap, profesyoneller de dahil olmak üzere otizmin dokunduğu herkes için gerekli diyebiliriz. Dünya, yelpazedeki insanlar için kaotik ve ezici bir yer. Dr. Prizant duruma ayrıntılı bir iç görü ve öneri veriyor.

SATIN AL

 


Otizm el rehberi
Lorna wing

Otizm El Rehberi, otistik bir çocuğu daha iyi anlamaya yardımcı olacak açık ve basit açıklamalar sunuyor. Otistik bir çocuk annesi olan Lorna Wing, otizmli çocukların dünyayı nasıl algıladıklarını, davranış bozukluklarının nedenlerini, değişime neden direndiklerini ve çeşitli sorunlarla başa çıkmanın pratik çözümlerini de öneriyor.

SATIN AL

 


 

 

Otizm Spektrum Bozukluğu: Otizmi Komple Anlama Kılavuzu
Yazar; Chantal Sicile-Kira

Yazar otizmden etkilenen ailelere verdiği muazzam bilgi, kişisel deneyim ve tavsiyelerini paylaşmaktadır. Tanıdan yetişkinliğe kadar bilgi içermekte. Bu ödüllü kitap, spektrumda  çocuğu olan ebeveynler tarafından okunmalıdır. Bu revize edilmiş baskı son zamanlarda güncellendi.

SATIN AL

 


 

Otizmli Çocuklar İle İlgili Bilinmesi Gereken 10 Şey
Yazar; Ellen Notbohm

Bu ödüllü kitap, çocuklarımızı daha iyi anlamak için mükemmel ve pratik bilgiler sunuyor. Ebeveynler, otistik çocuklarını, anlamlı, kendi kendine yeten ve üretken bir yaşama yönlendirirken kritik bir rol oynamaktadırlar. Bu sebeple güzel bir kaynak olarak okunabilir.

SATIN AL

 


Gerçek Bir İnsan
Gunilla Gerland

Kendinizi hiç başka bir gezegenden gelmiş gibi hissettiniz mi? Aynı evde, aynı dünyada yaşayan insanların, sizin iki boyutlu gördüğünüz dünyayı üç boyutlu gördüklerini ve sizinkinden farklı bir dili konuştuklarını anlayıp ”onlar gibi”, ”gerçek bir insan” olmak için tüm benliğinizle çabalardınız mi? Bu tür bir yalnızlığın nasıl bir şey olabileceğini düşündünüz mü hiç? Gerçek Bir İnsan bu yalnızlığın öyküsü. Bu öyküyü, uzun ve yorucu bir tedavi sonucunda bir parça da olsa normal yaşama uyum sağlayan otizmli bir ”hasta”nın, Gunilla Gerland’ın ağzından yalın ve çarpıcı bir şekilde dinlerken, hasta ve sağlık olmakla normal ve olmak arasındaki ince çizginin ayırdına varıyoruz. Gunilla Gerland, Gerçek Bir İnsan’la, ilk kez, yaşayan ve bilen biri olarak, otizmin gizemli ve yabancı dünyasının kapılarını bizlere açıyor.

SATIN AL

 


 

Resimlerle Düşünmek (Temple Grandin)
Yazar;  Temple Grandin

Bu kitap, dünyayı tamamen somut ve görsel bir şekilde görmenin nasıl bir şey olduğunu bize anlatmayı amaçlıyor ve otizmin içeriden anlatımı. Yazar Otizmli ve profesörlük yapan bir otizmlinin gerçek yaşamından kesitler içeriyor.

SATIN AL

 


 

 

Otizm hakkında bilmeniz gereken 41 Şey
Chantal Sicile-Kira

Otizm salgın boyutlara ulaşmış olsa da, birçok kişi tarafından anlaşılmıyor. Bu kitap, anlaşılması kolay ve yol izlemesi basit olan netlik sağlamaktadır. Eğitim açısından, biyomedikal müdahalelere kadar, bu kitap, otizm dünyasındaki tüm temel konuları işaret ediyor.

SATIN AL

 


 

 

 

 

 

 

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz

error: Content is protected !!