NÖROLOJİK ENFLAMASYON NEDİR?

 

Ailesinde Alzehimer,Otizm,MS ya da Spastite hastası olanların sık duyduğu ama tam manasını bilemediği bir tanımdır ‘’Nörolojik inflamasyon ‘’.

Nörolojik enflamasyon (mikropsuz iltihap); bir enflamatuvar (iltihabi) yapı olup, iltihabi aracı maddeler salındığında meydana gelir. Nörolojik enflamasyon, nöronların, sinir sistemindeki ve beyindeki sinir patikalarının aşırı uyarılmasının sonucu olabilir, teklemeye, bitkinliğe ve sonuç olarak bu hücrelerin ölümüne yol açar.

Nöronlar öldüğünde, kronik enflamasyon meydana gelir, bu da zayıf sinir sinyaline ve sağlık dengesizliklerine yol açar. Örneğin bir böcek ısırdığında yüzeyde oluşan kırmızı şişme, vücudun enflamatuvar sürecinin çalıştığını gösterir. İç organ ve dokularımızdaki süreci, cildin yüzeyindeki ısırık kırmızılığı kadar açıkça göremesek de benzer bir süreç sinirlerin çevresinde de meydana gelir.

http://www.jneuroinflammation.com/content/8/1/168

http://www.news-medical.net/news/2004/11/15/6289.aspx

Takip Ediniz
E Maille Takip Et56
https://www.facebook.com/Ekemis/0
https://www.facebook.com/Ekemis/
https://aboutme.google.com/u/3/?referer=gplus20
http://ekemis.com/norolojik-enflamasyon-nedir/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial