Obezite İnflamatuar Bir Hastalık Olabilirmiş ?

obeziteBilim adamları, şeker ve yağdan zengin beslenmenin etkisini bloke edebilecek Obezite ilacına bir adım daha yaklaştılar.

 FASEB Dergisi Aralık 2013 sayısında yayınlanan yeni bir araştırma raporunda, bilim adamları aşırı kilolu ve obez insan ile farelerin karın yağ dokusunda yüksek oranda inflamatuvar bir protein (PAR2) tesbit ettiler.

Bu inflamatuvar proteinin, beslenme yolu ile aldığımız yağ asitleri tarafından insan bağışıklık hücrelerinin yüzeylerinde de arttığı bildirilmekte.

Şeker ve yağdan zengin beslenen aşırı şişman farelere, PAR2 proteinini bağlayan yeni bir oral ilaç verilerek bu proteinin iltihap yapıcı özelliklerinin bloke edildiği de gözlenmiş . Ayrıca, hem obezitenin kendisini hem de fazla yağlı ve şekerli diyetin diğer etkilerini bloke ettiği de tesbit edilmiş.

Serpilgül Vural

http://www.sciencedaily.com/releases/2013/12/131202112156.htm?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+sciencedaily%2Fhealth_medicine%2Fnutrition+%28ScienceDaily%3A+Health+%26+Medicine+News+–+Nutrition%29

Takip Ediniz
E Maille Takip Et56
https://www.facebook.com/Ekemis/0
https://www.facebook.com/Ekemis/
https://aboutme.google.com/u/3/?referer=gplus20
http://ekemis.com/obezite-inflamatuar-bir-hastalik-olabilirmis/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial