Okula Erken Saatlerde Gitmek Ruh Sağlığını Etkiler mi?

Okula Erken Saatlerde Başlamak Ruh Sağlığı Sorunlarına Davetiye Çıkarabilir.

Rochester Üniversitesi araştırmacıları, sabah 8: 30’dan önce okula başlamanın ergenleri depresyon ve anksiyete gibi sağlık sorunlarına daha açık hale getirebileceğini keşfettiler.

Araştırmacılar, bir genç iyi bir gece uykusu alsa ve  her şeyi doğru yapsa bile eğer okula erken saatlerde gidiyorsa ruh sağlığı sorunları yaşama  riski artıyor.

Psikiyatrist Prof. Jack Peltz,  Sleep Health dergisinde çıkan çalışmaya öncülük etti. Bulguların uyku ve ergenlerin zihinsel sağlığı arasındaki teorik bağlantıyı  güçlendirdiğine inanıyor.

Araştırma, okul başlangıç saatlerinin ergenlik dönemi uykusu ve günlük işleyiş üzerinde kritik bir etkisi olabileceğini ilk gösteren araştırmalar arasında yer alıyor. Bulgular, okul başlangıç ​​saatlerinin ergen sağlığını nasıl etkilediğine ilişkin tartışmalara ek kanıtlar sağlıyor.

SVK

KAYNAK: https://psychcentral.com/news/2017/10/06/early-school-starts-times-may-influence-teen-mental-health-issues/127037.html

 

Takip Ediniz
E Maille Takip Et56
https://www.facebook.com/Ekemis/0
https://www.facebook.com/Ekemis/
https://aboutme.google.com/u/3/?referer=gplus20
http://ekemis.com/okula-erken-saatlerde-gitmek-ruh-sagligini-etkiler-mi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial