Ana sayfa Otizm Sağlık

CDC’nin Aşılar ve Otizm Konulu Araştırmasındaki Eksiklikler ve Yanlı Tutumu Eleştirildi…

 

aşılar 1Otizm ve benzer nörolojik sorunlar ile ”Aşılar” arasındaki bağ reddedile dursun. Geçtiğimiz gün Amerikan Kongresinde Otizm ve Aşı tartışmalarına bir yenisi daha eklendi.

ABD kongre üyesi Michael Belkin ve Posey, CDC’nin Aşılar ve Otizm Konulu Araştırmasındaki Eksiklerini ve Yanlı tutumunu Eleştirdi…

ABD kongre üyesi Michael Belkin aşılanmış ve  aşılanmamış çocuklardaki  otizm oranı İle ilgili  çalışmanın sonuçlarını sorguladı.

Belkin ve destekçileri ; ‘’aşı ile  otizm riski arasında  büyük bir alaka  olduğu için (CDC) ABD’nin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin aşılanmamış ve aşılanmış çocuklardaki otizm oranlarını karşılaştırma konusunda isteksiz davrandığına inanıyoruz’’dediler

ABD Florida Kongre üyesi Bill Posey’in aşılanmış ve aşılanmamış çocukların araştırılması ile ilgili çalışma gerekliliğini belirten yasa tasarısının tanıtılması için adım atmış olduklarını bildirdi. Meslektaşı Cumhuriyeti Carolyn Maloney ile birlikte, Kongre üyesi Posey’in de görev aldığı bu çalışmada;  çocukların otizm dahil olmak üzere sağlık sorunları ile ilgili retrospektif bir çalışma yapmak için Ulusal Sağlık Enstitülerinin doğrudan  görev aldığı Aşı Güvenliği Çalışma Yasası HR 1.757 den bahsetti.

Kongre üyesi Belkin, ‘’CDC’nin aşı üreticilerinin bir esir ajansı olduğunu ve  aşılanmış ve aşılanmamış çocuklarda otizm oranı ile ilgili çalışmayı  reddettiklerini ‘’söylüyor ve ekliyor;

‘’CDC eski başkanı şimdi ABD’nin en büyük aşı üreticisi olan Merck aşılarının başındadır ‘’

‘’Otizm salgını ile ilgili sorulara açık ve tarafsız cevaplar istiyoruz. Otizm hastası çocukların anne ve babalarının merakla beklemesine  rağmen görevli komitenin  yanıtı 5 ay gecikmeyle geldi. Üstelik de rapor; pek çok soruyu yanıtsız bırakıyor ve  kaçamak cevaplar içeriyordu.’’.

‘’Bu durum ,CDC adına tam bir eksikliktir.

Ben federal hükümet tanıklığında Otizm ve Asperger Sendromu odaklı, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve akademik kurumları temsil eden kamu panelinin ifadesini dinlemeyi bekliyordum, hayal kırıklığına uğradım. ”

Kongre üyesi Posey ‘’ Yaklaşık 50% ethylmercury olan timerosal gibi toksinlerin otizm ve nörogelişimsel engelli artışında rol oynadığına  inanıyoruz. 2000 yılında koruyucu cıvanın aşılardan   kaldırılması gerektiğinin evrensel bir anlaşmaya yakın olduğunu” söyledi ve ekledi ;

”Ancak bugün çocuklar ve hamile kadınlar için önerilen tüm yıllık grip aşılarının yaklaşık yarısı hala koruyucu cıva içermektedir. Bu 2013 ‘te bile böyle !”

Neden hala bebeklere ve hamile kadınlara Ethylmercury enjekte edilir?

Ayrıca ‘’Otizm ve zihinsel özür  nedenlerini araştırmak için kullanılması gereken1 milyon doların niçin kişisel ihtiyaçlar için Dr Thorsen tarafından kullanıldı? ‘’ diye de sordu.

‘’CDC ve Adalet Bakanlığının bu konudaki başarısızlığı beni derin bir hayal kırıklığına uğrattı ‘’diye de ekledi.

Kongre üyesi  Posey ‘’Aşıların çocuklarda otizm ve diğer kronik sorunlara  neden olup olmadığına ilişkin yapılan retrospektif çalışmanın sonuçlarını ve çocukların aşılı ve aşısız olarak değerendirilmesini  4 yıl boyunca beklediklerini

Ancak son çalışmada tam aşılanmamış olanlarla tam aşılı çocukları kıyaslayan bir sonuç yayınlandı. Nedense tamamen aşılanmamış çocuklar üzerindeki verileri içermiyordu. CDC tamamen aşısız ve tamamen aşılı çocuklar üzerinde bir çalışma yürütmemişti .”

Konuşmasını ”Oysa PubMed de aşı ve otizm arasında bilimsel bir bağlantı olduğunu gösteren 15  çalışma var.’’ diye de bitirdi.

Otizm ve aşılar arasında bağ olduğunu söyleyen 15 adet  PubMed çalışmasının linki: http://www.examiner.com/article/scientific-evidence-15-pubmed-studies-show-a-link-between-vaccines-autism

Yazarın notu: Otizm ve aşılar arasındaki bağlantıyı sadece cıva sorununa bağlamak doğru olmayacaktır. Aşılar aluminyum ve daha pek çok toksik koruyucuları da içermektedir. Ayrıca  detoks kapasitesi sorunlu ve bağışıklık zayıflığı olan bebeklerde canlı virüs aşılarının özellikle beyin ve barsaklarda enflamasyona neden olduğu da gözardı edilmemelidir. Bu konuda  son günlerde çok çarpıcı araştırma sonuçları yayınlanmaya başlandı.

Serpilgül Vural

About the author

admin

2 Comments

Click here to post a comment

  • Serpil abla senin ve burdaki tüm fedakâr değerli annelerin anneler günü kutlu olsun..inşallah bir daha ki anneler gününe sorunlarımızı çare bulunur..Tüm sevgilerimle hepinizi öpüyorum..

    • Teşekkür ederiz Emelcim. Senin de kutlu olsun. Dediğin gibi inşallah bir dahaki Anneler günümüzde çocuklarımızın kurtuluşunu da kutlarız.İşte o zaman hayat bayram olur.. Sevgiler…

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz