Bağışıklık D Vitamini Genel Kanser Otizm Sağlık

OTİZM & GcMAF & Kanser

GcMAF nedir?

Vücudumuzda zararlı patojenlerle savaşmak için Gc proteinleri bulunmaktadır. Bu proteinler zararlı virüs vb. yabancı istilacılarla savaşabilmemiz için büyük yiyici diye adlandırılan Makrofajları üretirler. Dolayısıyle Makrofajlar bizim ilk savunma hattımızdırlar.

Virüsler  Nagalase adlı bir enzim salgılayarak Makrofaj yapmakla görevli GcProteinine  saldırırlar. Onları yok edip çoğalırlar ve bu yolla bağışıklık sistemimizi de baskılarlar.

GcMAF tedavisi viral yükü azaltmak üzerine1993 yılında  Dr Nobuto Yamamoto ve diğer bazı  araştırmacılar tarafından İşte tam da bu nedenle geliştirilmiştir.

Aslında Yamamoto ve arkadaşları kanserin çeşitli formlarını tedavi etmek için GcMAF kullanımına odaklanmışlardır.  Çalışmalar da göstermiştir ki makrofajlar Epstein-Barr (EBV) ve herpes tipi virüsler de dahil olmak üzere birçok virüs ve bakteri ile  mücadele edebiliyor.
Hatta bazı kanser tiplerinde ciddi yararlar sağlayabiliyorlar.
Yeni araştırmalar, otizm ve virüsler arasında bir bağlantı olduğunu kanıtlıyor.
Günümüzde Otistik Çocukların  % 80 den fazlasında  belirgin yüksek viral yük olduğu kanıtlanmıştır. Buradaki makale ilginizi çekebilir.
Otizm spektrumundaki çocukların klinik tedavisinde son 15 yıl içindeki  en önemli gelişmelerden birinin GcMAF olduğunu kabul eden bilim adamları mevcuttur.
Nagalaseiçin yaklaşık 400 otizmli çocuk değerlendirilmiştir. Değerlendirilen otistik çocukların yaklaşık % 80 inde Nagalasenin anlamlı olarak yüksek olduğu gözlenmiş ve Nagalase’nin düşürülmesi ile semptomların iyileşmesi arasında korelasyon olduğu  tesbit edilmiştir. (not: otizmli oğluma da bu testi yaptırdım ve sonuç yüksek pozitif çıktı.)
Nagalase seviyelerindeki  mütevazı artışlar bile otizm spektrumu içindeki çocuklar için zararlı görünmektedir. Çünkü nagalase D vitamini bağlayıcı proteini bozarak veya kalsiyum kanal düzensizliği yoluyla çocukta otizmin pek çok metobolik sorununa davetiye çıkartmakta ve davranışları da etkilemektedir. Bilindiği üzere D vitamini ve Dopamin sentezi arasında da ilişki bulunmaktadır.
Daha ayrıntılı bilgiye linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.http://www.otizmdunyasi.com/otizmhomeopati.html
Gc MAF’ı en iyi anlatan 2 dakikalık  video

About the author

admin

5 Comments

Click here to post a comment

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz

error: Content is protected !!