Ekemişce Sosyal Medya

Fino – Men

İnternette, sosyal medyada paylaşımları ile takip edilen. Feno-menler var. Bazıları, yeni bilgiler aktarmada bazıları da orjinal düşünceler sunmada iyiler ve takip ediliyorlar. Birçoğunun on binlerce, hatta yüz binlerce takipçileri var. İnstagramda da var. İyi fotolar sunanlar onların da takipçileri kaliteleri ile orantılı.Çok fazla takipçiniz olunca “İnternet Fenomeni” oluyorsunuz, hangi sosyal medya aracında yazdıysanız da onun Fenomeni.
Burada ele alacağım asıl kişiler, Sosyal medya “Fino-menleri” ve ele alacağım asıl sosyal medya aracı da Twitter, Fino-Menleri ve Fino-Men olma sevdalıları da daha fazla.
En belirgin özellikleri, sadece kendilerinde bulunan aklı başkalarına verme zorunlulukları. Baştan aşağı Klişe söz yaratma çabası, ya da çuvalladığını anlamama yeteneği?

Twitter da dikkatimi çeken Fino-menlerin en çarpıcı olanları akıl verenler, sayıları çok fazla. Baştan aşağı akıl küpü arkadaşlar erkek veya kadın yaşlı veya genç eğitimli veya ne eğitimi? ?
Şimdi bu finomenlerden biri ilk yazısından (Tweet) itibaren akıl vermeye başlamış öyle akıllar vermiş ki takipçileri de verdiği akılla beraber katlanmaya başlamış, verdiği akıllar binleri takipçileri on binleri bulmaya başlamış Verilen akıllar çok beğenilmiş hatta öyle ki başkalarına da tavsiye edilmiş (Retweet) böylelikle bu akıllar herkese pay edilmiş. Akılsız kimse kalmamış. Nereden bulmuş bu kadar aklı derseniz, bu akılların çoğu yarım akıl, geri kalanı da çalma akıl, özellikle yurt dışından. Haklarını yemeyelim devşirme akıl da var içlerinde. Kendi aklının bir kısmı ile başkasının aklının bir kısmını bir araya getirerek yeni akıl yaratma çabaları var. Çoğunlukla Hilkat Garibesi olsa da bazen tuttuğu da oluyor. Göle maya değil ki, o kadar da olsun!?
Tabi yine de hem Fino-menlerin kendi yazdıklarını, hem de binlerce takipçisinin okuduklarını anladığından emin değilim. Şöyle ki;
Bu Fino-men bu güne kadar onbin akıl veren tweet atmış, beğenen takipçilerinin sayısı da onbinleri bulmuş.

Fino-menimiz, onbinbirinci akıl vermesinde demiş ki,
” Sizlere akıl verenler, kendi yapamadıklarını akıl verirler” bu gerçektir.” 
Takipçileri de bu yazılanı çok beğenmişler, çok sayıda da retweet etmişler?Sonra Fino-Menimiz bu kendini batırdığını fark etmediği ya da sanırım takipçilerinin anlamayacağından ve üstelik “çok derin bir felsefi söz” diye niteleyeceklerinden emin olduğu açıklamasından sonra akıl vermeye yani tweet atmaya devam etmiş. 

Takipçileri de beğenmeye ve sayıları da giderek artmaya devam etmiş.
Üstelik bu Fino-menimizi takip eden takipçiler, kendilerini hep aydın bulup, falan parti nasıl hala iktidar diye de serzenişte bulunan insanlarmış.?

 Erk Bilginer

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler

Ekemiş Posta Kutunuzda

Arşivimiz

error: Content is protected !!